Jak ułożyć życie

Jak ułożyć życie
1 vote, 6.00 avg. rating (68% score)

NAJPROŚCIEJ ZAWALIĆ WINĘ NIEUDANEGO ŻYCIA NA WSZYSTKO CO OTACZA WOKÓŁ, TYLKO NIE NA SIEBIE. BO WŁASNE BŁĘDY Z KTÓRYCH NIE SĄ WYCIĄGANE WNIOSKI I GDY CZŁOWIEK NIE PRZYZNAJĘ SIĘ DO NICH STANOWIĄ OGROMNĄ TRUDNOŚĆ I MAJĄ MOC NISZCZYCIELSKĄ. WARTO ZAWCZASU PRZYZNAĆ SIĘ DO PORAŻKI I ZACZĄĆ NAPRAWDĘ ŻYĆ…

Większość ludzi napawają emocje i złudne wrażenie niemocy ingerencji we własne życie. Podając prosty przykład, gdy przebywasz w jakimkolwiek zakładzie pracy, biurze, itp., gdzie otaczają Cię ludzie z nieułożonym życiem i nie wiem dlaczego ale w większości są to kobiety, to można dostrzec ich zataczane błędne koło. Umysły tych ludzi opierają się przede wszystkim na tym aby przetrwać każdy miesiąc wyczekując do następnego, bardzo skupiają się na tym czego tak naprawdę nie ma. Każdy kłopot podnoszą do rangi niszczyciela tego co dobre ich otacza. Na pewno ciężko jest takim ludziom egzystować, gdyż popadają w skrajności i zawsze znajdzie się coś „złego” co ich spotyka.

Jak ważne jest podejście człowieka do życia. Z wszystkiego można czerpać pozytywy tylko trzeba inaczej spojrzeć na świat niż dotychczas. Co to znaczy inaczej? Po prostu należy dopatrywać się nawet w najgorszym negatywie jakiegokolwiek pozytywu. Wszystko co robimy, co osiągamy, to do czego zmierzamy i kim się otaczamy, a także stajemy uzależniamy tylko i wyłącznie od siebie samych. Nasze nastawienie do życia bierze korzenie ze środowiska w którym się wychowujemy. Zauważmy iż z pokolenia na pokolenie zazwyczaj życie potomstwa wygląda bardzo podobnie do życia przodków.

Trzeba wiedzieć czego się chce, by móc o to się starać, a jeszcze ważniejszy jest mocny charakter jak i chęć przemiany nastawienia na takie, które nie będzie ograniczało Twoich możliwości, a rozwinie się na wielki plus uwalniając pomysły na realizację niespełnionych pragnień. Co z tego, że można wszystko skoro trzeba chcieć i wiedzieć co ze sobą zrobić. A jak się wie, to gdy przychodzi co do czego, to spora część rzeczy staje pod znakiem zapytania, z prostych przyczyn:

-Strach przed wyzwaniem, czymś nowym co odmieni dotychczasowe życie

-Lenistwo, które hamuje szanse na rozwój

-Niemoc- wmawianie sobie, że nie da się rady

Te trzy elementy wpływają na to kim jesteś i kim nie możesz się stać. Przed każdym z nas stoi jakaś droga z różnymi rozwidleniami, podpisana na różnorakie sposoby na te złe i te dobre. Te złe są błędami ale do naprawienie jeżeli tylko chce się zawrócić na odpowiedni tor swojego życia. To że Cię inni przekreślają, np. w sposób braku dania awansu na który zasługujesz, czy innych spraw związanych z życiem zawodowym to nie znaczy, że Ty też masz zrobić to samo. Przekreślając siebie sam skazujesz siebie na klęskę, zamiast po prostu wziąć się w garść, a także podołać trudnym wyzwaniom osiągając to co niemożliwe i uczyniając siebie zwycięzcą.

Człowiek jest tylko człowiekiem ale ma wielki wpływ na wszystko co go otacza mimo, że tak naprawdę gołym okiem tego nie widać. Kto wnika w głębszą analizę otoczenia zyskuje o wiele więcej, niż Ci którzy nie robią nic i tylko myślą, że można żyć dobrze z dnia na dzień tak po prostu, a w zasadzie można powiedzieć, że nie wiedzą co to jest żyć naprawdę dobrze. Ludzie, którzy analizują widzą głębszy sens we wszystkim, potrafią dostrzec coś w niczym ukazując później to innym. Jeżeli chcesz stać się kimś więcej, to musisz potrafić nauczyć się zaspokajać potrzeby innych, bo w taki sposób można zwrócić na siebie uwagę. Gdy dajesz innym jakiś brakujący w nich element zyskujesz, to czego tak naprawdę Ci trzeba:

satysfakcje,
uczucie niesienia pomocy ludziom zainteresowanym,
zadowolenie z tego co się robi.

Definicja człowieka, który potrafi zaspokajać swoje i innych potrzeby, to taka która brzmi następująco: pasja, którą trzeba rozwijać sięgająca, aż do innych w ten sposób, że zaciekawia, a także wnosi jakąś wiedzę w życie Twoje i pozostałych chętnych ludzi rozwijając pozytywną wizję świata.

Podsumowując jeżeli uważasz, że tkwisz cały czas w miejscu i nie masz mocy takiej która spowoduje zmiany w Twoim życiu na lepsze, to zatracasz siebie i tracisz szanse na wymarzony byt. Tak naprawdę odpowiednie ułożenie sobie życia zależy od tego jak do niego podchodzisz i co z nim robisz. Ciężko wziąć sobie te słowa do serca i ciężko w nie też uwierzyć człowiekowi, który dopiero odkrywa, że mało zrobił i osiągną, a chce w jakiś sposób to zmienić. Nie ma co wmawiać sobie nieudanego życie i nagłaśniać to prawie na każdym kroku, bo niszczymy tym myślenie naszemu pokoleniowi, które dopiero co dorasta i swoje życie będzie właśnie dostrzegało przez pryzmat przodków. Nieudane życie może być tylko i wyłącznie dlatego, że nie zrobiłeś nic aby robić to co kochasz, bo uważałeś to za niemożliwe.

Życie to wybór albo naprawdę istniejesz albo jesteś swoim cieniem.

Ciekawe artykuły o urodzie oraz modzie online:

About author

Related Articles