Czym jest moda?

Czym jest moda?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_moda80.jpgTo pytanie zadaje sobie wiele osób od czasu, kiedy moda powstała. A za ten czas przyznaje się XVII wiek, kiedy na dworze francuskim zaczęto zauważać to, co obecnie nazwalibyśmy trendami. wtedy też narodziła się haute couture, czyli moda dla mody, jakby mogli stwierdzić niektórzy. Moda, która w żadnym stopniu nie jest użytkowa, ale jej zadaniem jest zadziwić, pokazać kunszt projektanta i odwagę modelki czy modela, którzy zdecydowali się wystąpić w takiej kreacji.

Wyjątkowym przykładem miłośniczki haute couture była Maria Antonina, której fryzury oraz suknie na bogatych stelażach przeszły do historii – nie tylko mody – jako najbardziej zadziwiające kreacje wszechczasów.

Obecnie modą nazywamy każdy przejaw świadomego wyboru stylizacji czy prezentowania światu przedmiotu, jak chociażby smartphone’a. Trudno jednak obecnie wyznaczyć obowiązujące na całym świecie trendy – raczej moda stała się mocno eklektyczna i trudno ją uchwycić, aby określić jednym zdaniem. Dlatego jest tak bardzo fascynująca.

Ciekawe artykuły o urodzie oraz modzie online:

About author

Related Articles