Wiadomości ogólne

Wiadomości ogólne
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wiadomości ogólne

Jakiego koloru jest twoja dieta? Jest beżowa czy biała? Większość Amerykanów zjada zdecydowanie za mało żywności, która w ogó­le ma jakiś kolor. Badania wskazują, że przeciętne całkowite spo­życie warzyw i owoców wynosi około 3 porcji na dzień, przy czym por­cja oznacza pół szklanki gotowanych lub szklankę surowych warzyw albo jeden owoc. Sprowadza się to do 2 sztuk warzyw i jednego owocu. Jeżeli na te 3 porcje składa się sałata lodowa, frytki i odrobina keczupu dla koloru, łatwo o poważne kłopoty.

Trzon diety większości Amerykanów stanowią produkty zbożowe (wliczając chleb) oraz mięso. Wielki kawał steku lub kurczaka to główna część posiłku, a około 10 procent Amerykanów nie je w ogóle warzyw ani owoców.

Choć niemal wszystkie produkty żywnościowe mają w sobie coś god­nego polecenia, wiele z nich jest pozbawionych silnych, kolorowych związków chemicznych, które mogą chronić twoje geny, wzrok i serce oraz redukować stany zapalne w organizmie, pomagając zapobiegać powszechnym formom nowotworów i innych chorób towarzyszących starzeniu się.

Ciekawe artykuły o urodzie oraz modzie online:

About author

Related Articles