Twarz bez trądziku

Twarz bez trądziku
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Trądzik to bez wątpienia najgorszy problem dorastających nastolatków. Wtedy właśnie zaczynamy dostrzegać dorosłość z zupełnie innej strony, przeżywamy swoje pierwsze miłości i rozczarowania. Dlatego też, większość z nas dopiero wtedy przykłada zdecydowanie większą uwagę do swojego wyglądu. Nastolatki próbują zamaskować ten „problem” za pomocą przeróżnych podkładów, lecz czasami jest to trudne. Chłopcy natomiast mogą co najwyżej zakleić pryszcza plastrem.

Od dawna lekarze z różnych instytutów próbują opracować specjalną formułę, która pozwoliłaby szybko pozbyć się trądziku, tworząc specjalne kosmetyki do cery trądzikowej nadmiernie tłustej i suchej. Nie jest to mimo wszystko takie proste, albowiem wszystkie te kosmetyki działają w większości na zewnętrzną część skóry przynosząc jedynie nieznaczne efekty. Warto więc zastanowić się co w takim przypadku należałoby zrobić.

Osoby, które posiadają bardzo dużo wyprysków na twarzy powinny niezwłocznie udać się o pomoc do lekarza dermatologa. Pojawienie się dużej ilości pryszczy prowadzi do infekcji skórnych, przez co odczuwamy straszne pieczenie twarzy, a na koniec pozostają niemiło wyglądające blizny. Warto więc w takim przypadku szybko skontaktować się z dermatologiem, który przepisze nam odpowiedni antybiotyk i pomoże przynajmniej w pewnym stopniu zniwelować ten problem.

Dla osób, które mają jedynie nieznaczną ilość wyprysków polecane są wyżej wspomniane kosmetyki oraz zabiegi kosmetyczne takie jak mikrodermabrazja i jonoforeza. To doskonały zestaw w walce z trądzikiem. Mikrodermabrazja pozwala dokładnie oczyścić twarz z martwego naskórka odblokowując pory, w których gromadzi się tłuszcz wywołując wszelkie wypryski. Jest ona stosowana również do niwelowania blizn potrądzikowych. Kolejny etap to jonoforeza stosowana zaraz po mikrodermabrazji. Jonoforeza to nic innego jak wprowadzenie preparatów leczniczych zapobiegających powstawaniu kolejnych pryszczy. W odróżnieniu od kremów, preparat ten jest wprowadzony głęboko w najgłębszą warstwę skóry, dlatego też stosowanie jonoforezy jest zdecydowanie bardzie efektywne. Po zakończonej serii zabiegów warto raz na kilka miesięcy powtórzyć jednorazowo zabieg, by problem trądziku nie powracał.

Ciekawe artykuły o urodzie oraz modzie online:

About author

Related Articles