Jak dbać o buty ze skóry?

Jak dbać o buty ze skóry?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak dbać o buty ze skóry?

Niewielu mężczyzn zdaje sobie sprawę, jak ważną częścią garderoby są buty. Idąc na randkę, rozmowę kwalifikacyjną, bal absolwentów, czy spotkanie po latach dbamy o koszulę, marynarkę, krawat, ale często zapominamy o butach. Brudne, zaniedbane, nieodpowiednio traktowane buty męskie przykuwają wzrok i często niszczą nasze wysiłki skierowane ku schludnemu, eleganckiemu wyglądowi. Zatem jak odpowiednio zadbać o obuwie aby nie psuło naszego wizerunku?

Po pierwsze nie należy nosić jednej pary przez cały czas. Buty także potrzebują odpoczynku. Najlepiej mieć kilka par, które co jakiś czas zmieniamy. Na czas zmiany nienoszone buty męskie przechowujemy używając prawideł lub zwiniętych gazet. To sprawi, że ulubionymi modelami będziemy mogli cieszyć się dłużej.

Po drugie buty męskie trzeba regularnie czyścić. Nie chodzi tylko o efekt wizualny, brudne obuwie szybciej ulega zniszczeniu. Do czyszczenia używać lekko wilgotnej szmatki. Nie może być zbyt mokra, ponieważ woda źle wpływa na skórę, która może ulec pęknięciu. Po wszystkim powinniśmy je wytrzeć do sucha.

Do pastowania najlepiej nadaje się szczotka o miękkim włosiu. Starajmy się także dobrać odpowiednią pastę, specjalną dla skóry, o zwartej konsystencji. Zrezygnujmy z płynnych środków, nadają się tylko do obuwia z tworzyw syntetycznych. Po wypastowaniu odkładamy buty na 10 minut, a następnie przechodzimy do polerowania. Dobrym wyborem będzie użycie do tego celu kawałka flaneli. Po takich zabiegach buty męskie nabiorą połysku, a skóra będzie dobrze zakonserwowana i bardziej odporna na zniszczenia. Przed założeniem ich na nogi powinniśmy odczekać co najmniej kilka minut.

Dbając o wygląd nie pozwólmy, aby nasze starania zostały zniszczone przez zaniedbanie obuwia. Zadbane, połyskujące, świeżo wyglądające buty męskie są doskonałym podkreśleniem naszego ubioru. Dopną nasze starania na ostatni guzik. Sprawią, że będziemy wyglądać elegancko, schludnie i z klasą.

Ciekawe artykuły o urodzie oraz modzie online:

About author

Related Articles