FIFA 21. Jakie szczegóły już znamy?

FIFA 21. Jakie szczegóły już znamy?
2 votes, 10.00 avg. rating (92% score)

W kasynach internetowych przyzwyczailiśmy się do tego, że te same gry typu gry jednoręki bandyta dostępne są w ofercie od wielu lat. W przypadku gier sportowych liczy się jednak aktualność. Dlatego też każdego roku miliony graczy na świecie kupują nową wersję FIFA. Po wakacjach możemy się zapewne spodziewać FIFA 21. Co do tej pory wiemy o tej grze?

Nowa odsłona w trudnych czasach

Pierwszy raz w historii mamy do czynienia z sytuacją, że w lipcu jeszcze wiele piłkarskich lig kończy sezon, a Liga Mistrzów zostanie być może rozstrzygnięta dopiero w sierpniu. To wyjątkowa sytuacja, która sprawia, że również typowa aktualizacja składów w Fifie może być problemem. Wiadomym jest już to, że nowa FIFA trafi do sprzedaży dopiero w październiku. Do tej pory premiery miały miejsce we wrześniu, jednak zmiany na rynku futbolowym podyktowały zmiany.

FIFA 21 będzie ostatnim tytułem tworzonym typowo pod PlayStation 4 oraz Xbox One. Jeśli gracze kupią ten tytuł na aktualne konsole, to w przypadku edycji na PS5 lub Xbox X mogą liczyć na bezpłatną aktualizację. Gra bardziej skupiać się będzie na przyszłej aktualizacji, więc pod względem graficznym nie powinniśmy liczyć na cuda. Są niestety przecieki mówiące o tym, że wersja na pecety oparta będzie o graficzne rozwiązania na obecne konsole. Dlatego też nawet właściciele najlepszych komputerów nie mogą raczej liczyć na rewolucję graficzną.

Kilka istotnych zmian

Z pewnością wersja na konsole nowej generacji będzie zachwycać. Twórcy bowiem zyskują zupełnie nowe i rozszerzone możliwości technologiczne. Już dziś słychać o wykorzystaniu zaawansowanego ray tracingu. Dzięki temu zawodnicy będą prezentować się jeszcze lepiej na ekranie, podobnie do swoich prawdziwych odpowiedników. Równie efektownie mają wyglądać stadiony i widzowie na nich zgromadzeni. O ten aspekt EA dba już od kilku edycji, więc z nowymi możliwościami będziemy mogli liczyć na spory przeskok. Twórcy zapowiadają także znaczne usprawnienie dźwięku, dzięki czemu odczujemy o wiele lepszą atmosferę stadionów.

Wiele osób zastanawia się nad rozwojem trybu volta. Wprowadzony w FIFA 20 okazał się strzałem w dziesiątkę. Zarówno sama kampania fabularna jak i rozgrywki uliczne spotkały się z aprobatą graczy. Być może rozgrywka zostanie rozszerzona o nowe boiska.

Kylian Mbappe nową twarzą gry

Każdego roku gracze zastanawiają się nad tym, kto będzie główną twarzą na okładce gry. FIFA 19 miała w zależności do wersji Cristiano Ronaldo lub wspólnie Neymara, Dybalę i De Bruyne. FIFA 20 z kolei dawała nam wybór między Virgilem van Dijkiem a Edenem Hazarden. Najnowsza odsłona to jednak czas na Kyliana Mbappe. Ponoć do samego końca zastanawiano się między Neymarem a Mbappe. Wybór jednak padł na aktualnego mistrza świata i zawodnika PSG. Być może jednak doczekamy się specjalnej edycji z innym graczem.

Jaką wersję gry wybrać?

Już teraz wiadomo, że EA przygotowało dla nas 3 edycje gry, które różnią się zarówno ceną jak i zawartością. Edycja standardowa jako podstawa ma zawierać 3 złote paczki rzadkich kart dla FUT. Edycja mistrzowska z kolei to nawet 12 takich paczek, uzdolniony wychowanek w trybie kariery i co najważniejsze: dostęp do gry na 3 dni przed premierą. Najdroższa będzie wersja ultimate z nawet 24 złotymi paczkami, także wychowankiem, 3 dniami przed premiera oraz niewymiennym piłkarzem w FUT 21 z kategorii obiecujące transfery. Cena za grę FIFA 21 ma się wahać od 269 PLN na PC do 449 w wersji Ultimate na konsole.

Ciekawe artykuły o urodzie oraz modzie online:

About author

Related Articles