Biokosmetyki dla alergików i dzieci

Biokosmetyki dla alergików i dzieci
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Biokosmetyki to hit kosmetyczny ostatnich lat. Trudno się dziwić, w nawale sztuczności i ładnie podanej tandety są cennym prezentem od matki natury. Kosmetyki organiczne jak się o nich inaczej mówi, wolne są od syntetyków w jakiejkolwiek postaci i bazują wyłącznie na naturalnych substancjach, głównie pochodzenia roślinnego rzadziej tych pozyskiwanych od zwierząt (miód, wosk pszczeli, mleko, lanolina, tłuszcz z wełny owiec). Ponadto nie są testowane na zwierzętach ani nie zawierają składników pochodzących z martwych zwierząt.

Bio-laboratoria korzystają nie tylko z nowych autorskich receptur, czasami sięgają po te stare sprawdzone, z których korzystały jeszcze nasze prababcie. Sprawą priorytetową jest aby kosmetyki nie działały brutalnie na skórę, a ich formuły nie były zbyt skomplikowane. Dążenie do prostoty, nawiązujące do tradycji ekologicznych wyraźne jest także w sposobie pozyskiwania składników. Począwszy od wyboru odpowiedniej ziemi, sadzenia w sąsiedztwie, emanujących dobrą energią drzew,po ręczne zbieranie kwiatów, liści czy przestrzeganie zasad sprawiedliwego handlu. Nie da się ukryć, że z kosmetykami organicznymi wiąże się określona filozofia.

W ich ofercie znajdziemy wszystkie odpowiedniki kosmetyków tradycyjnych : mleczka, balsamy, szampony, mydła, odżywki, kremy, pillingi jak również produkty do makijażu.
Biorąc pod uwagę naturalne źródła ich pozyskiwania, są szczególnie wskazane dla alergików, osób ze skórą z problemami i dzieci. Komponenty serii dziecięcych o delikatnej konsystencji mleczek, płynów i lotionów czynią zabiegi pielęgnacyjne prawdziwą przyjemnością. Co ważniejsze nawilżają i pielęgnują delikatną dziecięcą skórę, zapewniając optymalną ochronę jakiej potrzebuje. Mamy wiedzą co jest dobre dla ich pociech, chociaż czasami trudno się nie pogubić w morzu olejków, mleczek czy żeli do mycia zębów.

Ciekawe artykuły o urodzie oraz modzie online:

About author

Related Articles